Pět důvodů proti rozvodu

13. ledna 2009 v 13:45 |  Články lidských (ne)moudrostí
1. Nevzdávejte to! Ať už je situace sebezoufalejší, pokud jeden partnerstojí o zachování manželství, naděje stále žije. Pod rozbouřenýmpovrchem stále ještě proudí láska, která vás s partnerem spojiladohromady.

2. Zavřete uši! Neberte osobně všechno, co na vás váš partner vychrlilve vzteku. Lidé často říkají strašné věci, když se cítí zahnáni dokouta nebo když se snaží ospravedlnit své jednání.

3. Netlačte na pilu! To, jak se zachováte nyní, bude mít vliv na to,jak se bude situace vyvíjet dál. Nemůžete ovlivnit to, jak se rozhodnejednat partner - dokážete ale ovlivnit to, jak dospěle se k věcipostavíte.

4. Nespěchejte! Ve víru vášní je lehké se soustředit na všechny špatnévěci a zapomínat přitom na všechno dobré, co jste s partnerem prožili.Udělat krok zpátky a podívat se na vaše manželství s odstupem je siceněkdy těžké, ale může to manželství zachránit.

5. Udělejte maximum! Ať už se stane s vaším manželstvím cokoli, musítesi být jisti, že jste pro jeho zachování udělali absolutně všechno.Pusťte z hlavy myšlenky na to, proč se to děje zrovna vám - zachraňteraději, co se dá.

Samozřejmě na to musí být dva. Když se manželství snaží zachránit jen jeden, tak to jen těžko půjde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.